WeTravel

מה צריך לדעת לפני שיוצאים לקרוז?

יוצאים לקרוז בפעם הראשונה?

הנה מספר נושאים שכדאי לתת לעליהם את הדעת בטרם יוצאים לשייט חלומי!
מרבית הקרוזים מגדירים את עצמם כ"הכל כלול" אבל… יש לדעת שזה לא מדויק. יש הרבה הזדמנויות לתוספת בתשלום כמו: מסאג'ים, קוקטייל פירות, תמונות למזכרת עד כי קשה לדעת לעיתים מה כלול ב "הכל כלול". ראוי לבדוק זאת היטב מראש. זה נכון שמרבית ההוצאות אכן כלולות במחיר ששילמתם עבור הקרוז (לינה, ארוחות, פעילויות ובידור) אולם, יש דברים שמוגדרים כאקסטרות ויש לדעת אותם מראש. למשל: ספא על האנייה, מגוון של ארוחות במסעדות השונות של האנייה ולא בחדר האוכל המרכזי. תשלמו תשלום נוסף גם על פעילויות שעל החוף כמו סיורי חוף שונים, על שירותי אינטרנט ועל מזכרות.

חוקי שתיית האלכוהול באונייה משתנים בקרוזים שונים. חברות שייט אירופאיות מתירות שתיית אלכוהול החל מגיל 18, כאשר יוצאים מנמלים שאינם אמריקאים. קרוזים מפוארים כוללים לעיתים ברים פתוחים ותיירים לאנשים להביא שתייה מהבית. יש קרוזים שגובים דמי חליצה על הבאת משקה מהבית.

נושא הטיפים היה מאז ומתמיד נושא לויכוחים ולבלבול בקרב הנוסעים. לעיתים קרובות הנוסעים אינם יודעים למי לתת, כמה וכיצד ובכלל, האם לתת טיפים לעובדי האונייה. יש חברות עם מדיניות ברורה בנושא ויש כאלה שלא. בעבר, מנהל השייט היה ממליץ על סכום מומלץ להשארת טיפ לשירות החדרים ולמלצרים בחדר האוכל.

בסוף השייט הנוסעים היו מוצאים מעטפות בחדרים עם שמו של כל חבר צוות לו יש לתת טיפ. הנוסעים היו מחליטים כמה לתת. אולם כיום, חברות שייט רבות שינו את מדיניותן. במרבית החברות יש סכום קבוע שנגבה מחשבונו של כל נוסע על בסיס יומי והוא מחולק בין אנשי הצוות השונים. הבעיה היא שיש אנשים ממדינות שונות שאינם רגילים למדיניות הטיפים הזו והם מסירים מחשבונם את אפשרות גביית הטיפים משום שהם לא רגילים לכך.

בזמנים אלו, אנשים אוהבים ורוצים להיות בקשר עם חברים ובני משפחה שנשארו בארץ או על החוף ואפילו בין השותפים לשייט. כיום זה כמובן קל יותר מבעבר אבל…זה עולה כסף…והרבה! יש אניות עם אפליקציות המאפשרות לנוסעים לדבר אחד עם השני. מהירות האינטרנט משתנה מקו לקו ומאנייה לאנייה והיא תלויה בגורמים רבים כמו מיקום ורוחב הפס.

יש חברות שגובות עבור כל דקת שימוש, יש כאלו שגובות על בסיס חבילה יומית. חברות גדולות מתחילות להציע חבילות לנוסעים.
גם שירותי הסלולר משתנים מחברה לחברה אבל באופן גורף הם מאד מאד יקרים. כאשר האנייה מגיעה לנמל התעריפים משתנים למחירים באותו נמל או בהתאם לחבילה של הנוסע.

קיימים נושאים נוספים הגורמים לבלבול בקרב הנוסעים כמו למשל – מה לובשים לארוחת הערב? ככל שמנעד הנוסעים מגוון יותר, נושא זה יותר מגוון. לכל קרוז יש קוד לבוש מסוג כלשהו אבל המגוון גדול ביותר בין אלו שלארוחת הערב לובשים טי שירט נקייה לבין אלו שלובשים טוקסידו. תמיד יהיו אלו שירתו "לכופף את החוקים" ויש קרוזים שבהם לא יתנו להיכנס לחדר האוכל אם אינכם לבושים לפי קוד הלבוש. בדקו זאת!

אלו היו רק חלק מהנושאים אליהם כדאי לשים לב כשאתם יוצאם לקרוז. הקפידו לקחת עימכם את הדרכון כמובן, כסף להוצאות בנמלים בהם תעצרו והמון המון מצב רוח טוב!

עוד במגזין

ביטוח נסיעות לחו"ל

ביטוח נסיעות – הגנה הכרחית לנוסע

ביטוח נסיעות הוא אחד הדברים החשובים ביותר שכדאי לדאוג לו לפני יציאה לחופשה או לטיול בחו"ל. ביטוח הנסיעות מגן עליך מפני הוצאות רפואיות בלתי צפויות,

מלונות באילת

איפה כדאי לעשות שופינג באילת?

נופשים באילת לא ממש צריכים להתאמץ, על מנת למצוא דרכים להעביר את הזמן ולעשות חיים. עיר הנופש של ישראל מציעה מגוון אטרקציות, נופים מיוחדים ומלונות

טיול בלוס אנג'לס ארה"ב

היום הראשון הטיול שלנו מתחיל בעיר לוס אנג'לס, אחרי טיסה לא קצרה אספנו את הרכב ונסענו למלון (דירה) שהזמנו, הדירה נמצאת בwest Hollywood באיזור Fairfax,

דילוג לתוכן